Wzorcowanie miernika pętli zwarcia

Opis

Wzorcowanie miernika pętli zwarcia – opis ogólny usługi

Wzorcowanie miernika pętli zwarcia dotyczy aparatury pomiarowej, która umożliwia wykonanie następujących pomiarów:
1. Pomiar impedancji pętli zwarcia
Pomiar ten jest wykonywany w obwodzie przewód fazowy L – przewód ochronny PE. Na ogół jest wykonywany przy obciążeniu sieci rezystorem dużej mocy o wartości 10 Ω i dlatego prąd pomiarowy ma stosunkowo dużą wartość – około 20 A rms. Zazwyczaj pomiar dokonywany jest w trakcie trwania jednego półokresu napięcia sieciowego.
2. Pomiar impedancji pętli zwarcia bez wyzwalania wyłącznika różnicowoprądowego
Pomiar ten jest również wykonywany w obwodzie przewód fazowy L – przewód ochronny PE. Jest na ogół wykonywany prądem o wartości 15 mA lub niższej, aby nie spowodować zadziałania wyłącznika RCD.
3. Pomiar impedancji linii
Pomiar ten jest wykonywany w obwodzie przewód fazowy L – przewód neutralny N. Jest na ogół wykonywany przy obciążeniu sieci rezystorem dużej mocy o wartości 10 Ω i dlatego prąd pomiarowy ma stosunkowo dużą wartość – około 20 A rms. Zazwyczaj pomiar dokonywany jest w trakcie trwania jednego półokresu napięcia sieciowego
4. Pomiar napięcia przemiennego.

Wzorcowanie miernika pętli zwarcia jest wykonywane przy użyciu kalibratorów i wzorców będących na wyposażeniu naszego laboratorium wzorcującego. W procedurze wzorcowania na ogół wykorzystujemy metodę porównawczą. Metoda ta polega na zadaniu określonej wartości wzorcowej impedancji na kalibratorze i wykonaniu pomiaru tej wartości za pomocą badanego miernika.
Dla każdego wzorcowanego miernika pętli zwarcia opracowujemy tabelę pomiarową która zawiera tolerancję czyli określany przez producenta dopuszczalny przedział, w którym powinny mieścić się wyniki w danym punkcie pomiarowym. Jeśli wyniki mieszczą się w tolerancji oznacza to, że miernik spełnia wymagania metrologiczne deklarowane przez producenta.
W tabeli pomiarowej znajdują się również oszacowane niepewności, zwykle są to niepewności rozszerzone przy poziomie ufności około 95 % i współczynniku rozszerzenia k = 2.

W naszym laboratorium wzorcującym w Warszawie przeprowadzamy wzorcowanie mierników pętli zwarcia następujących firm:
– Amprobe
– CEM
– HT Italia
– Hyelec
Kyoritsu
– Mastech
Megger
– Metrel
– SEW
Sonel
– Standard Instruments
– Summit
i innych producentów.

Wzorcowanie miernika pętli zwarcia – informacje dodatkowe

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzorcowanie miernika pętli zwarcia”

Może Cię również zainteresować…