Beha-Amprobe

Beha-Amprobe – skrócony opis tagu produktu

Tagiem Beha-Amprobe oznaczono aparaturę kontrolno-pomiarową, mierniki, przyrządy i systemy pomiarowe których producentem lub dostawcą jest firma Beha-Amprobe. Tym tagiem oznaczono również usługi wzorcowania mierników tego producenta lub dostawcy.

Telaris Proinstall-200 wielofunkcyjny miernik instalacji elektrycznych Beha-Amprobe

Firma Beha-Amprobe powstała z połączenia firm: Beha oraz Amprobe.

Historia firmy Beha

Firmę Beha założył Christian Beha w 1974 roku. Siedziba firmy znajdowała się wówczas w miejscowości Glotteral (Niemcy).
Kamieniami milowymi w rozwoju firmy były uruchomienia zakładów produkcyjnych w Irlandii, w roku 1981 (lokalizacja w Roundstone) oraz 1986 (lokalizacja w Carrigaline). W 1991 roku oba zakłady produkcyjne w Irlandii uzyskały certyfikat ISO.
W roku 1992 firma wprowadziła na rynek swój pierwszy tester instalacji elektrycznych z wbudowaną drukarką.
W roku 1996 nastąpiło otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Chinach.
Aby zapewnić dalszy rozwój, właściciel firmy sprzedał jej akcje firmie Fluke Company w 2003 roku. Wynikało to z przekonania, że firma Fluke będzie w przyszłości kontynuować rozwój innowacyjnych narzędzi pomiarowych dla rynku elektrycznego. Jednocześnie silna pozycja dotychczasowej marki na terenie Niemczech i za granicą została zachowana.

Historia firmy Amprobe

Firma Amprobe produkuje solidne, niezawodne narzędzia do testów i pomiarów, które zdobyły zaufanie profesjonalnych elektryków i techników HVAC od ponad 65 lat. Produkty obejmują szeroką gamę mierników cęgowych i multimetrów cyfrowych oraz specjalistycznych narzędzi dla inżynierów i techników zajmujących się utrzymaniem.

Firma została założona w Long Island w Nowym Jorku w 1948 roku pod nazwą Pyramid Instrument Company. Wśród pierwszych produktów znalazł się miernik cęgowy. Dla tego przyrządu firma otrzymała pierwszy patent we wrześniu 1950 r. Nazwa firmy stała się synonimem miernika cęgowego i dlatego w 1960 r. nazwa firmy została formalnie zmieniona na Amprobe Instrument Corporation. Firma kontynuowała projektowanie, produkcję i dystrybucję produktów w siedzibie znajdującej się w Lynbrook w stanie Nowy Jork.

Pod koniec 1999 r. nastąpiło połączenie z firmą ATP i przeniesienie siedziby na Florydę. W 2006 r. Amprobe została przejęta przez firmę Danaher Corporation i przeniosła swoją główną siedzibę do Everett w stanie Waszyngton.

Przez ostatnie sześć dekad firma stała się wiodącym producentem bezpiecznych i niezawodnych narzędzi do testowania elektrycznego. Ponad 500 produktów dostępnych na całym świecie jest przeznaczonych do zastosowań przemysłowych i mieszkaniowych. Firma nie tylko opracowała pierwszy miernik cęgowy i pierwszy lokalizator przewodów. Również konsekwentnie wprowadzała na rynek innowacyjne rozwiązania, które lepiej zaspokajały potrzeby profesjonalnych klientów. Wszystkie produkty firmy poddawane są rygorystycznym testom. Wynika to z chęci zapewnienia jakości i pełnej zgodności z najnowszymi normami bezpieczeństwa IEC i CE. Badania są przeprowadzane w najnowocześniejszych laboratoriach badań środowiskowych i bezpieczeństwa.

Firma Beha-Amprobe

W 2006 roku nastąpiło przejęcie amerykańskiej firmy Amprobe. Marka Beha-Amprobe została wprowadzona na rynek europejski w roku 2014.

Do oferowanych przez firmę Beha-Amprobe grup przyrządów pomiarowych zaliczają się testery ciągłości, testery bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych (PAT), testery instalacji elektrycznych, multimetry, mierniki natężenia oświetlenia oraz pirometry.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9