Wzorcowanie miernika rezystancji uziemienia

Opis

Wzorcowanie miernika rezystancji uziemienia – opis ogólny usługi

Wzorcowanie miernika rezystancji uziemienia dotyczy aparatury pomiarowej wykorzystującej do pomiaru metodę szpilkową (techniczną) 2-przewodową, 3-przewodową oraz 4-przewodową oraz dodatkowo dla niektórych przyrządów pomiarowych metodę jednocęgową i dwucęgową bądź też kombinację tych metod.

Bardziej rozbudowane mierniki rezystancji uziemienia pozwalają dodatkowo na pomiar rezystywności gruntu, którego wartość jest dość istotna przy projektowaniu systemu uziemiającego. W pomiarze rezystywności gruntu wykorzystywana jest metoda 4-przewodowa, w której szpilki są oddalone od siebie o stałą odległość.

Wzorcowanie miernika rezystancji uziemienia jest przeprowadzane przy użyciu kalibratorów i wzorców będących na wyposażeniu naszego laboratorium wzorcującego. W procedurze wzorcowania na ogół wykorzystujemy metodę porównawczą. Wzorcowanie mierników rezystancji uziemienia wykorzystujących metodę techniczną (2-przewodową, 3-przewodową oraz 4-przewodową) polega na odpowiednim podłączeniu rezystora wzorcowego o znanej wartości rezystancji do zacisków miernika i wykonaniu pomiaru.
Wzorcowanie mierników uziemienia wykorzystujących metodę 1-cęgową polega na dodatkowym podłączeniu cęgów pomiarowych w obwodzie prądowym.
Wzorcowanie mierników uziemienia wykorzystujących metodę 2-cęgową polega na wykonaniu pomiaru w zamkniętej pętli która zawiera dołączony rezystor wzorcowy o znanej wartości rezystancji.
Wzorcowanie miernika rezystancji uziemienia dotyczy również przyrządów wykorzystujących metodę udarową.
Dla każdego wzorcowanego miernika rezystancji uziemienia opracowujemy tabelę pomiarową która zawiera tolerancję czyli określany przez producenta dopuszczalny przedział, w którym powinny mieścić się wyniki w danym punkcie pomiarowym. Jeśli wszystkie wyniki mieszczą się w tolerancji oznacza to, że miernik spełnia wymagania metrologiczne deklarowane przez producenta i może być użytkowany bez zastrzeżeń.
W tabeli pomiarowej będącej częścią naszego świadectwa wzorcowania znajdują się również oszacowane niepewności, zwykle są to niepewności rozszerzone przy poziomie ufności około 95 % i współczynniku rozszerzenia k=2.

W naszym laboratorium wzorcującym w Warszawie przeprowadzamy wzorcowanie mierników rezystancji izolacji następujących producentów:
– Amprobe
– Atmor
– Beha-Amprobe
– CEM
– Chauvin Arnoux
– Duoyi
– EnergyLab
– ERA-GOST
– Fluke
– Gossen Metrawatt
– HIOKI
– HT ITALIA
– Kyoritsu
– LEM
– Megger
– Metrel
– Seaward
– SEW
– Sonel
– Standard Instruments
– Summit
– UNI-T
– VICTOR
– Voltcraft
i innych firm.

Wzorcowanie miernika rezystancji uziemienia – informacje dodatkowe

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Wzorcowanie miernika rezystancji uziemienia”

Może Cię także zainteresować…