Wzorcowanie miernika rezystancji izolacji

Opis

Wzorcowanie miernika rezystancji izolacji – opis ogólny usługi

Wzorcowanie miernika rezystancji izolacji jest usługą obejmującą mierniki wykorzystujące napięcie pomiarowe stałe do 5000 V włącznie. Miernik rezystancji izolacji może mieć zastosowanie przy sprawdzaniu bezpieczeństwa instalacji elektrycznych oraz bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego (maszyn i urządzeń).
Typowe wartości napięć pomiarowych wynoszą: 50 V, 100 V, 250 V, 500 V, 1000 V, 2500 V oraz 5000 V.
Niektóre mierniki umożliwiają ustawianie napięcia pomiarowego w wybranym zakresie np. od 50 V do 5000 V z określonym krokiem np. 50 V.
Usługa może również obejmować wzorcowanie:
– mierników rezystancji izolacji i ciągłości (w tym do zastosowań telekomunikacyjnych oraz z pomiarem długości kabla)
– mierników rezystancji izolacji, ciągłości i wyłączników RCD
– analogowych mierników rezystancji izolacji i ciągłości.

Raport pomiarowy

Dla wszystkich typów mierników rezystancji izolacji, w raporcie pomiarowym będącym integralną częścią wystawianego przez nas świadectwa wzorcowania, zamieszczamy wyniki pomiaru rzeczywistej wartości napięcia pomiarowego. Są one w sposób zasadniczy istotne dla bezpieczeństwa i wiarygodności pomiarów. Z praktyki wynika, że czasami producenci nie specyfikują dokładności ustawiania tych napięć w danych technicznych oferowanych przez siebie przyrządów. Jednak mimo to weryfikujemy te wartości i sygnalizujemy potencjalny problem, gdy w istotny sposób różnią się od standardowych wartości granicznych.

Wzorcowanie miernika rezystancji izolacji jest przeprowadzane przy użyciu kalibratorów i wzorców będących na wyposażeniu naszego laboratorium wzorcującego. W procedurze wzorcowania na ogół wykorzystujemy metodę porównawczą. Metoda ta polega na zadaniu określonej wartości wzorcowej rezystancji na kalibratorze/wzorcu i wykonaniu pomiaru tej wartości za pomocą badanego miernika.
Dla każdego wzorcowanego miernika rezystancji izolacji opracowujemy tabelę pomiarową która zawiera tolerancję czyli określany przez producenta dopuszczalny przedział, w którym powinny mieścić się wyniki w danym punkcie pomiarowym. Jeśli wszystkie wyniki mieszczą się w tolerancji oznacza to, że miernik spełnia wymagania metrologiczne deklarowane przez producenta i może być użytkowany bez zastrzeżeń.
W tabeli pomiarowej będącej częścią naszego świadectwa wzorcowania znajdują się również oszacowane niepewności, zwykle są to niepewności rozszerzone przy poziomie ufności około 95 % i współczynniku rozszerzenia k=2.

Producenci

W naszym laboratorium wzorcującym w Warszawie przeprowadzamy wzorcowanie mierników rezystancji izolacji następujących producentów:
– Abatronic
– ADEX
– Amprobe
– APPA
Benning
– CEM
– Center
– Chauvin Arnoux
– CHY
– Duoyi
– Era
– ERA-GOST
Fluke
– Gossen Metrawatt
HIOKI
Kyoritsu
– Labimed
– Lutron
– Mastech
Megger
Metrel
– Sanwa
– Seaward
– SEW
– Sinometer
Sonel
– UNI-T
– VICTOR
i innych firm.

Wzorcowanie miernika rezystancji izolacji – informacje dodatkowe

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzorcowanie miernika rezystancji izolacji”

Może Cię również zainteresować…