Beha

Beha – skrócony opis tagu produktu

Tagiem tym oznaczono aparaturę kontrolno-pomiarową, mierniki, przyrządy i systemy pomiarowe których producentem lub dostawcą jest firma Beha. Tym tagiem oznaczono również usługi wzorcowania mierników tego producenta lub dostawcy.

Unitest Telaris 0100 plus wielofunkcyjny miernik instalacji elektrycznych Beha

Firmę założył Christian Beha w 1974 roku. Siedziba firmy znajdowała się wówczas w miejscowości Glotteral (Niemcy).

Kamieniami milowymi w rozwoju firmy były uruchomienia zakładów produkcyjnych w Irlandii, w roku 1981 (lokalizacja w Roundstone) oraz 1986 (lokalizacja w Carrigaline). W 1991 roku oba zakłady produkcyjne w Irlandii uzyskały certyfikat ISO.

W roku 1992 firma wprowadziła na rynek swój pierwszy tester instalacji elektrycznych z wbudowaną drukarką.

W roku 1996 nastąpiło otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Chinach.

Aby zapewnić dalszy rozwój, właściciel firmy sprzedał jej akcje firmie Fluke Company w 2003 roku. Wynikało to z przekonania, że firma Fluke będzie w przyszłości kontynuować rozwój innowacyjnych narzędzi pomiarowych dla rynku elektrycznego. Jednocześnie silna pozycja dotychczasowej marki na terenie Niemczech i za granicą została zachowana.

W 2006 roku nastąpiło przejęcie amerykańskiej firmy Amprobe. Marka Beha-Amprobe została wprowadzona na rynek europejski w roku 2014.

Do oferowanych grup przyrządów pomiarowych należy zaliczyć testery ciągłości, testery bezpieczeństwa przenośnych urządzeń elektrycznych (PAT), testery instalacji elektrycznych, multimetry, mierniki natężenia oświetlenia oraz pirometry.

Wyświetlanie wszystkich 6 wyników