Fluke

Fluke – skrócony opis tagu produktu

Tagiem Fluke oznaczono aparaturę kontrolno-pomiarową, mierniki, przyrządy i systemy pomiarowe których producentem lub dostawcą jest firma Fluke. Tagiem tym oznaczono również usługi wzorcowania mierników tego producenta lub dostawcy.

Firma Fluke Corporation powstała w 1948 roku i jest światowym liderem w produkcji, dystrybucji i serwisowaniu elektronicznych przyrządów diagnostycznych i oprogramowania. Od początku uczestniczyła w rozwoju nowych technologii, oferując klientom narzędzia badawcze i diagnostyczne. Narzedzia te z czasem zaczęły pełnić kluczową rolę w działalności produkcyjnej i usługowej.

Na całym świecie przyrządy Fluke stanowią nieocenioną pomoc. Począwszy od instalacji, konserwacji i serwisowania przemysłowych układów elektronicznych, aż po precyzyjne pomiary i kontrolę jakości. Klientami i użytkownikami są pracownicy techniczni, inżynierowie, metrolodzy, producenci urządzeń medycznych i specjaliści obsługujący sieci komputerowe.

Marka Fluke oznacza mobilność, wytrzymałość, bezpieczeństwo, prostotę obsługi i niezmienne standardy jakości.

Firma Fluke, należąca w całości do koncernu Fortive Corporation (NYSE: FTV). Jest międzynarodową korporacją z siedzibą główną w Everett w stanie Waszyngton w Stanach Zjednoczonych. Centra produkcyjne znajdują się w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Azji i Holandii. Filie zajmujące się sprzedażą i serwisem mają swoje siedziby w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Firma Fluke Corporation zatrudnia około 2400 osób i współpracuje z siecią autoryzowanych dystrybutorów oraz przedstawicieli na terenie ponad 100 krajów.

Linie produktów przeznaczone są dla specjalistów z różnych branż. Poniżej wymieniono najważniejsze segmenty rynku wraz z krótkimi opisami używanych w nich przyrządów firmy Fluke, w typowych dla nich aplikacjach.

Montaż i konserwacja instalacji przemysłowych oraz układów elektronicznych

Coraz więcej układów elektrycznych i elektromechanicznych wyposażonych jest w podzespoły elektroniczne. Firma Fluke oferuje kompleksową linię multimetrów cyfrowych, analizatorów energii elektrycznej, kamer termowizyjnych, testerów rezystancji izolacji, akcesoriów oraz zintegrowanych ręcznych przyrządów diagnostycznych z serii ScopeMeter™. Są one używane przez serwisantów, inżynierów systemów przemysłowych, monterów oraz specjalistów utrzymania procesów. Przyrządy te dają im możliwość szybkiego diagnozowania nowoczesnych i skomplikowanych systemów oraz wykrywania problemów.

Pomiary elektryczne i temperatura

Użytkownikami w tej dziedzinie są elektrycy, technicy instalacji HVAC/R, inżynierowie przemysłowi i konsultanci ds. jakości energii elektrycznej. Osoby te zajmują się konserwacją, remontowaniem i projektowaniem budynków mieszkalnych, przemysłowych i komercyjnych. Używają przyrządów pomiarowych firmy Fluke przeznaczonych dla profesjonalistów. Są to testery elektryczne, multimetry cyfrowe, mierniki cęgowe, jednofazowe i trójfazowe mierniki jakości energii, skopometry diagnostyczne ScopeMeter™, cęgi prądowe, kamery termowizyjne, termometry cyfrowe i akcesoria do multimetrów cyfrowych. Przyrządy te zostały zaprojektowane do użytku w codziennych pracach w terenie. Przeznaczone są do diagnostyki i konserwacji układów elektrycznych, elektrycznych systemów zasilania, układów ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa oraz towarzyszących im urządzeń. Produkty te ułatwiają analizowanie, diagnostykę i naprawę tych systemów.

Jakość powietrza w pomieszczeniach

Według niektórych szacunków nawet do 30 % budynków komercyjnych nie spełnia norm jakości powietrza. Jego niska jakość w pomieszczeniach może obniżać wydajność pracy znajdujących się w nich osób i powodować przerwy w pracy. Firma Fluke wprowadziła w 2005 roku linię przyrządów diagnostycznych do pomiaru jakości powietrza w pomieszczeniach (IAQ). Celem było zapewnienie kompleksowego zestawu precyzyjnych przyrządów do diagnostyki i utrzymywania jego jakości. Przyrządy te są dokładne, niezawodne, wytrzymałe, bezpieczne, wygodne w użytkowaniu, jak wszystkie przyrządy firmy.

Kalibracja

Po zakupie działu precyzyjnych przyrządów pomiarowych Wavetek Wandell Goltermann na początku 2000 roku, firma Fluke wzmocniła swoją pozycję globalnego lidera na rynku przyrządów kalibracyjnych. Kolejne zakupy firm Hart Scientific i DH Instruments pozwoliły wykorzystać ich bogate doświadczenie w kalibracji temperatury oraz ciśnienia/przepływu. Linia przyrządów do kalibracji obejmuje kalibratory, wzorce, generatory przebiegów, a ponadto oprogramowanie do kalibracji i wyposażenie dodatkowe. Wszystkie produkty zapewniają odpowiednią jakość pracy firmom i instytucjom rządowym, które polegają na skalibrowanych przyrządach, jakości i zgodności z międzynarodowymi normami.

Fluke Biomedical

Fluke Biomedical jest światowym liderem w produkcji przyrządów do badań i symulacji biomedycznych, między innymi testerów bezpieczeństwa instalacji elektrycznej, symulatorów pacjenta (fantomów), analizatorów wydajności oraz w pełni zintegrowanych i zautomatyzowanych systemów do badania oraz dokumentowania wydajności. Jest również dostawcą cieszących się największym zaufaniem przyrządów do badania jakości pracy oraz zgodności z normami urządzeń przeznaczonych do diagnostyki obrazowej, bezpieczeństwa radiacyjnego, a także używanych w onkologii.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 56

Wyświetlanie wszystkich wyników: 56