Amprobe

Amprobe – skrócony opis tagu produktu

Tagiem Amprobe oznaczono aparaturę kontrolno-pomiarową, mierniki, przyrządy i systemy pomiarowe których producentem lub dostawcą jest firma Amprobe. Tagiem tym oznaczono również usługi wzorcowania mierników tego producenta lub dostawcy.

Amprobe produkuje solidne, niezawodne narzędzia do testów i pomiarów, które zdobyły zaufanie profesjonalnych elektryków i techników HVAC od ponad 65 lat. Produkty obejmują szeroką gamę mierników cęgowych i multimetrów cyfrowych oraz specjalistycznych narzędzi dla inżynierów i techników zajmujących się utrzymaniem.

Firma została założona w Long Island w Nowym Jorku w 1948 roku pod nazwą Pyramid Instrument Company. Wśród pierwszych produktów znalazł się miernik cęgowy. Dla tego przyrządu firma otrzymała pierwszy patent we wrześniu 1950 r. Nazwa firmy stała się synonimem miernika cęgowego i dlatego w 1960 r. nazwa firmy została formalnie zmieniona na Amprobe Instrument Corporation. Firma kontynuowała projektowanie, produkcję i dystrybucję produktów w siedzibie znajdującej się w Lynbrook w stanie Nowy Jork. Pod koniec 1999 r. nastąpiło połączenie z firmą ATP i przeniesienie siedziby na Florydę. W 2006 r. Amprobe została przejęta przez firmę Danaher Corporation i przeniosła swoją główną siedzibę do Everett w stanie Waszyngton.

Przez ostatnie sześć dekad firma stała się wiodącym producentem bezpiecznych i niezawodnych narzędzi do testowania elektrycznego. Ponad 500 produktów dostępnych na całym świecie jest przeznaczonych do zastosowań przemysłowych i mieszkaniowych. Firma nie tylko opracowała pierwszy miernik cęgowy i pierwszy lokalizator przewodów. Również konsekwentnie wprowadzała na rynek innowacyjne rozwiązania, które lepiej zaspokajały potrzeby profesjonalnych klientów. Wszystkie produkty firmy poddawane są rygorystycznym testom. Wynika to z chęci zapewnienia jakości i pełnej zgodności z najnowszymi normami bezpieczeństwa IEC i CE. Badania są przeprowadzane w najnowocześniejszych laboratoriach badań środowiskowych i bezpieczeństwa.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 25

Wyświetlanie wszystkich wyników: 25