Wzorcowanie miernika wytrzymałości izolacji elektrycznej

Opis

Wzorcowanie miernika wytrzymałości izolacji elektrycznej – opis ogólny usługi

Wzorcowanie miernika wytrzymałości izolacji elektrycznej jest usługą która obejmuje aparaturę pomiarową służącą do weryfikacji wymagań stawianych izolacji elektrycznej badanego sprzętu elektrycznego.

W trakcie wzorcowania miernika wytrzymałości izolacji elektrycznej wykonujemy następujące pomiary:

1. Napięcie pomiarowe (stałe lub przemienne) w zależności od funkcji danego testera wytrzymałości izolacji
2. Wytrzymałość elektryczna izolacji napięciem stałym
Pomiar jest wykonywany w układzie identycznym jak rezystancja izolacji (zwarte przewody robocze fazowy L z neutralnym N) z tą różnicą, że wartość stałego napięcia pomiarowego wynosi zwykle znacznie powyżej 1 kV.
Wynikiem pomiaru jest wartość prądu upływu, która jest porównywana z górną dopuszczalną wartością graniczną wynikającą z określonych wymagań.
3. Wytrzymałość elektryczna izolacji napięciem przemiennym
Pomiar jest wykonywany w układzie identycznym jak rezystancja izolacji (zwarte przewody robocze fazowy L z neutralnym N) z tą różnicą, że napięcie pomiarowe jest przemienne i jego wartość przekracza zwykle 1 kV.
Wynikiem pomiaru jest wartość prądu upływu, która jest porównywana z górną wartością graniczną wynikającą z określonych wymagań.

Wzorcowanie miernika wytrzymałości izolacji elektrycznej jest przeprowadzane przy użyciu kalibratorów i wzorców będących na wyposażeniu naszego laboratorium wzorcującego. W procedurze wzorcowania na ogół wykorzystujemy metodę porównawczą. Metoda ta polega na zadaniu lub odczytaniu określonej wartości wzorcowej na kalibratorze/wzorcu i wykonaniu pomiaru tej wartości za pomocą badanego miernika.
Dla każdego wzorcowanego miernika wytrzymałości izolacji elektrycznej opracowujemy tabelę pomiarową która zawiera tolerancję czyli określany przez producenta dopuszczalny przedział, w którym powinny mieścić się wyniki w danym punkcie pomiarowym. Jeśli wszystkie wyniki mieszczą się w tolerancji oznacza to, że miernik spełnia wymagania metrologiczne deklarowane przez producenta i może być użytkowany bez zastrzeżeń.
W tabeli pomiarowej będącej częścią naszego świadectwa wzorcowania znajdują się również oszacowane niepewności, zwykle są to niepewności rozszerzone przy poziomie ufności około 95 % i współczynniku rozszerzenia k=2.

W naszym laboratorium wzorcującym w Warszawie przeprowadzamy wzorcowanie mierników wytrzymałości elektrycznej izolacji następujących producentów:
– Beha-Amprobe
– Finero
Fluke
Gossen Metrawatt
– HIOKI
– HT Italia
– Kikusui
Megger
– Metra Blansko
Metrel
– Seaward
Sonel
i innych firm.

Wzorcowanie miernika wytrzymałości izolacji elektrycznej – informacje dodatkowe

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wzorcowanie miernika wytrzymałości izolacji elektrycznej”

Może Cię również zainteresować…